Podkowa Duplo z kapturkami WERSJA EKONOMICZNA

55,00 

Duplo testuje nową, tańszą wersję podków z kapturkami. Od droższej wersji różni się tym, że kapturki nie zawierają cynku przez co rdzewieją oraz nie mają też wypustek. Nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu.

Wyczyść

Opis

Duplo testuje nową, tańszą wersję podków z kapturkami. Od droższej wersji różni się tym, że kapturki nie zawierają cynku przez co rdzewieją, powierzchnia kapturków nie jest zeszlifowana oraz nie mają też wypustek. Nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu. Póki co, dostępne są tylko 3 rozmiary.

Podkowa Duplo jest wykonana z tworzywa sztucznego, w przedniej części podkowy jest wtopiony kawałek metalu.

Podana liczba w rozmiarze oznacza szerokość podkowy w najszerszy miejscu, w praktyce podkowę można poszerzyć przy użyciu cęgów pull-off lub zwęzić na kowadle lub szlifierką. Wszystkie wymiary po naciśnięciu w link.

Wypustki
Wszystkie modele duplo są wyposażone w dwa szeregi wypustek po obu stronach podkowy. Wypustki wchodzą w ścianę kopyta, dzięki czemu lepiej się trzymają, nawet jeżeli są pozbawione kapturków.

W przypadku koni z cienki, płaskimi, wrażliwymi podeszwami dobrze jest je usunąć, żeby nie drażniły podeszwy, lub zastosować wypełnienie.

Syntetyczna obrączka
Większość modeli Duplo ma syntetyczną obręcz wewnątrz, która zmniejsza gromadzenie się piasku, śniegu i brudu między kopytem a podkową. To sprawia, że podkowa Duplo jest łatwa w czyszczeniu.

Podkowa zapewnia indywidualny ruch każdej z piętek.
Co ciekawe, podobnie jak pisze producent, zaobserwowałyśmy polepszenie się stanu strzałek.
Można modyfikować przy użyciu szlifierki.
Mocowanie przy użyciu gwoździ.

Więcej o plastikowych podkowach

Dodatkowe informacje

Rozmiar

122, 126, 130, 134, 138

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Podkowa Duplo z kapturkami WERSJA EKONOMICZNA”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *