Więcej o EduHoof

lek. wet. Ada Majocha

Zaczęła przygodę z kopytami za sprawą swojego konia Aquariusa.

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 10 lat rehabilituje kopyta i szkoli się z zakresu biomechaniki kopyt i szeroko pojętego dobrostanu koni (żywienia, fizjoterapii, psychologii i treningu), ponieważ dobre kopyta to nie tylko struganie. Patrzy na konie całościowo, szuka rozwiązań praktycznych.  Pod jej opieką znajdują się m.in. konie ochwatowe,  sztorcowe, z niskimi piętami, po rozkuciu, źrebaki i końscy emeryci, kucyki i konie zimnokrwiste. Jako pierwsza w Polsce zaczęła popularyzować przyklejane elastyczne podkowy i buty.

Obecnie jest studentką The Vluggen Institute for Equine Osteopathy w Niemczech.

Szkolenia i inspiracje Ada, możecie znaleźć TU.

lek. wet. Magdalena Senderska-Płonowska

Pracując jako instruktor rekreacji, pochyliła się nad kopytami koni szkółkowych i tak już zostało.
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej  na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W trakcie studiów nie tylko praktykowała z lekarzami terenowymi i w europejskich klinikach, ale również z kowalami nabierając doświadczenia i ćwicząc “oko” do kopyt. Śledzi najnowsze naukowe publikacje na temat kopyt, by potem wdrażać je w życie. Rehabilituje m.in. kopyta z rakiem rzekomym, ochwatem i krzywe. Swoją wiedzę pogłębia na konferencjach i warsztatach z zakresu pielęgnacji kopyt i fizjoterapii koni, w Polsce, USA i Niemczech.

Obecnie oprócz strugania koni zajmuje się pracą doktorską na temat subklinicznego ochwatu  oraz dydaktyką na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Szkolenia i inspiracje Magdy, możecie znaleźć TU.